Партнери Адвокатського об’єднання DéFENSE 30 серпня 2018 року взяли участь у конференції «Адвокатура- інститут збереження демократії і гарантія прав людини в Україні»

Партнери Адвокатського об’єднання DéFENSE 30 серпня 2018 року взяли участь у конференції «Адвокатура- інститут збереження демократії і гарантія прав людини в Україні», організованої Національною асоціацією адвокатів України за участю уповноваженого представника управління спеціальних процедур офісу Верховного Комісара ООН з прав людини. Зростання тиску на адвокатуру загрожує погіршенням стану дотримання прав людини в Україні.
Тому особливу увагу учасниками конференції приділено інструментам захисту прав адвокатів на міжнародному рівні. Стефано Сенсі — повноважний представник управління спеціальних процедур офісу Верховного Комісара ООН
з прав людини розповів про інструменти ООН, які застосовуються під час захисту прав адвокатів. Зокрема, спеціальні процедури ООН передбачають роботу спецдоповідача з питань незалежності суддів та адвокатів. Така особа діє як незалежний експерт, який складає звіти, здійснює моніторингові візити до окремих країн та реагує на індивідуальні випадки порушень прав адвокатів у формі адресних комюніке.
У рамках роботи із захисту прав адвокатів на міжнародному рівні Комітет захисту прав адвокатів НААУ звернувся з індивідуальними скаргами щодо порушень прав адвокатів.
Адвокати передали особисто Стефано Сенсі індивідуальні скарги про грубі порушення прав адвокатів під час розгляду резонансних політичних справ у декількох районних судах міста Києва.